مشاوره امنیتی

مشاوره امنیتی :در دنیای پیچیده و پر جرم و جنایت امروز حفظ امنیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. فرقی نمی کند در چه مکانی کار و یا زندگی می کند. تمامی مکان ها نیازمند تجهیزات و برنامه ای مشخص برای برقراری امنیت می باشند. این تصور که با خرید یک یا دو وسیله ایمنی مکان ما تضمین شده است تصور بسیار اشتباهی است که می تواند عواقب بسیار بدی به همراه داشته باشد. این موضوع به خصوص برای مراکز دولتی و شرکت های خصوصی که اموال و داده های اطلاعاتی بسیاری در خود جای دادند بیشتر صدق می کند. بهترین راه برای مقابله با خطراتی که مراکز مختلف را تهدید می کند تهیه یک برنامه کامل و مدون است. تهیه همچین برنامه ای نیاز به تخصص و تجربه بالا دارد. برای این منظور شما می توانید از خدمات مشاوره امنیتی شرکت های حفاظتی امنیتی بهره مند شوید. در این مطلب شما را با این نوع خدمات آشنا می سازیم.

 

مشاوره امنیتی به سازمان ها و شرکتها

به طور کلی امنیت اطلاعات در یک سازمان شامل حفاظت از تمامی سرمایه های آن سازمان اعم از منابع نرم افزاری، سخت افزاری، اطلاعاتی و ارتباطی، اموال، نیروی انسانی و… در برابر هر نوع خطر می باشد. این تهدید ها در زمینه اطلاعاتی می توانند شامل دسترسی غیر مجاز به اطلاعات، خطرات ناشی از محیط و سیستم، خطرات ایجاد شده از سوی کاربران و… باشند. امنیت فیزیکی و حفظ اموال نیز در کنار امنیت اطلاعات حائز اهمیت می باشد.

چرا مشاوره امنیتی؟

شاید خیلی از افراد برای استفاده از این خدمات دنبال دلیل و یا دلایل منطقی می گردند. متاسفانه بسیاری از افراد به اهمیت خدمات امنیتی اشراف نداشته و در زمان بروز حوادث با مشکلاتی رو به رو می شوند که آنها را از قبل پیش بینی نکرده بودند. به خاطر داشته باشید که همیشه پیشگیری بهتر از درمان خواهد بود. خدمات مشاوره امنیتی این کمک را به شما خواهد کرد تا قادر باشید این آسیب ها را به حداقل مقدار ممکن رسانده و جلوی آنها را بگیرید. از دست دادن برخی از اطلاعات، اموال و یا سلامتی خود و سایر افراد موجود در آن مکان ممکن است بهای سنگین و جبران ناپذیری داشته باشد. بنابراین با بهره بردن از تخصص و تجربه افراد فعال در زمینه برقراری امنیت می توانیم خود را در برابر بروز این اتفاقات ناگوار ایمن سازیم.

مشاوره امنیتی برای چه کسانی مناسب است؟

شاید برای شما هم این پرسش پیش بیاید که آیا نیازمند استفاده از خدمات مشاوره امنیتی هستید و یا خیر. قطعا این یک پرسش مهم و کاملا صحیح است. چرا که اگر به این خدمات نیاز ندارید می تواند هزینه اضافی برای شما به همراه داشته باشد و اگر استفاده از آن برای شما مناسب است عدم انجام آن ضررهای بسیار زیادی برایتان خواهد داشت. به همین منظور و به جهت آشنایی و اطمینان خاطر ما شما را راهنمایی می کنیم. مواردی که مشاوره امنیتی و حفاظتی برای آنها مناسب است شامل موارد زیر می باشد:

 • سازمان ها و شرکت های دولتی
 • سازمان ها و شرکت خصوصی
 • کارخانه ها
 • انبارها و سوله ها
 • مراکز همایش و گردهمایی
 • دانشگاه ها و مراکز آموزشی
 • مجتمع ها و آپارتمان های مسکونی
 • مجتمع ها و مراکز تجاری و اداری
 • طلا فروشی و صرافی ها
 • بانک ها و موسسات مالی
 • اشخاص مشهور و سرشناس

خدمات مشاوره امنیتی

از محل زندگی گرفته تا شرکت های خصوصی، انبار کالاها، سازمان های مهم دولتی و … حفظ امنیت نیازی اساسی به شمار می آید. مشاورین امنیت با داشتن علم روز دنیا و آشنایی با شرایط جامعه این توانایی را دارند تا یک برنامه بسیار کارآمد برای حفاظت مکان مورد نظر شما تهیه نمایند. یکی از اصول بسیار مهمی که اکثر مشاورین مدنظر قرار می دهند شناسایی ضعیف ترین قسمت امنیتی مکان است.

به این ترتیب که آنها معتقد هستند زمانی که حتی آسیب پذیرترین قسمت از لحاظ امنیتی قدرتمند گردد مکان شما به خوبی حفاظت شده است. بنابراین نخستین کاری که مشاورین انجام می دهند بررسی تمامی نقاط و شرایط مکان مورد نظر می باشد. آنها یک نقشه کامل از تمامی فضاها و دارایی های شما تهیه می کنند تا بتوانند برنامه ای جامع و بی نقص طراحی نمایند. سپس با در نظر گرفتن احتمال تمامی خطرها و تهدیدهای ممکن استراتژی حفاظتی مناسب را برای آن منطقه مشخص می کنند. مشاورین همواره شرایطی را انتخاب می کنند که تجهیزات امنیتی در کنار نیروهای حفاظتی بیشترین کارایی خود را داشته باشند. آنها تمامی نواقص و مشکلات را پیدا کرده و برای آنها چاره می اندیشند.

 

وظایف مشاوران امنیتی

یکی دیگر از وظایفی که مشاورین امنیتی به عهده دارند آشناسازی شما با برنامه امنیتی و چگونگی استفاده از تجهیزات است. با این کار شما از چگونگی تمام امور آگاه بوده و آسوده خاطر خواهید شد. ارزیابی و سنجش پیاده ‌سازی سیاست امنیتی در منطقه مهم ترین موضوعی است که حوزه مشاوره امنیت باید به بهترین شکل ممکن به آن بپردازد.

مشاوره امنیتی اطلاعات نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بسیاری از شرکت ها و سازمان به آن نیاز خواهند داشت. در حال حاضر زیرساخت های فناوری اطلاعات مراکز مختلف در معرض حملات و تجاوزات امنیتی و حملات سایبری قرار دارند. می توان گفت روز به روز بر تعداد این حملات افزوده می شود و اگر کسب و کار و یا فعالیت شما از اطلاعات محرمانه مهمی برخوردار باشد شدت این حملات بسیار بیشتر خواهد شد.

به همین جهت موضوع امنیت اطلاعات یکی از نگرانی ‌ها و چالش‌ های اساسی برای مدیران عالی سازمان‌ها و مراکز مختلف به شمار می آید. لذا ارائه طرح جامع و مدون جهت حفظ امنیت شبکه و اطلاعات به همراه حفاظت از نرم افزارها نیز جزو وظایف مهم مشاورین امنیت محسوب می شود. در این مشاوره شما می توانید راه حلی مناسب و اختصاصی به دست آورید. بی شک یک راهکار جامع و همیشگی برای امنیت اطلاعات وجود ندارد. با استفاده از این خدمات می توانید با آگاهی خدمات امنیتی مناسب خود را انتخاب کنید.

پیشگیری از آسیب ها

جالب است بدانید خدماتی همچون پیشگیری از آسیب های ناشی از زلزله، آتش سوزی و حوادث دیگر نیز در حوزه خدمات موسسات حفاظتی مراقبتی امنیتی همچون نظم گستران امید می باشد. بسیاری از افراد، شرکت ها و سازمان ها به جای پیشگیری به سراغ شرکت های بیمه می روند. اما پس از بروز این بلایا و مشکلاتی که این خطرات برایشان به وجود آورده متوجه می شوند شاید شرکت های بیمه ضررهای مالی آنها را جبران کند اما متوجه خواهند شد اگر پیشگیری می کردند نه تنها ضرر جانی و مالی به آنها نمی رسید، زمان و انرژی آنها کمتر به هدر می رفت. مشاوره همواره باعث کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری می شود.

ارسال دیدگاه